2016 Global Mobil Trendler Raporu – 2

2016 Global Mobil Trendleri kazanan trendler üzerinden incelemeye devam ediyoruz.

Kazanan Trend #2: Mükemmel mobil kampanyalar duygusal bağlantıları yönlendirir ve problemleri çözer.

Kazanan kampanyalar insan ihtiyaçlarını ve duygularını ele alan kampanyalardı.

adsiz4

Büyük markalar duyguyu güçlü anlatımla ve yaratıcılıkla yönlendirir.

Smarties Ödül sahiplerinin çoğunluğu, bir tüketici, insan ya da duygusal ihtiyaca yönelik bir kampanya hedefi belirledi. Buna kıyasla, ortak bir mobil davranış (ör. Mobil arama veya video görüntüleme) ile oluşturulan kampanyalara da dikkat çeken bir odağı vardı.

Bununla birlikte, bu kampanyaların kazanananlar olarak görülme olasılığı daha düşüktü (ortak bir mobil davranışa odaklanan kazananların % 25’i vs.  finalistlerin% 49’u). Bu ayrım, mobil cihazlardaki derinliğin etkili olmasının ötesinde, mobil davranış üzerine yüzeysel odaklanmanın daha etkili olabileceği anlamına gelir.

Harika bir mobil reklam duygu ve bağlantıyı yönlendirir.

Güçlü bir hikaye oluşturun ve medyayı anlatı servisine koyun – doğru kitleyi taşımak için mobilin formatlarını ve araçlarını kullanın.

adsiz5

AIA Korea ‘A Mother’s First Song’ – 2x GOLD, SMARTIES

Mobil cihazın doğal pazarlama kısıtlamaları olması yaygın bir yanlış anlamadır – küçük ekran boyutu duygusal bağlantılar kurmak için zor bir araç olarak algılanır.

AIA Kore’nin ‘Bir Annenin İlk Şarkısı’ kampanyası bunu reddetti. AIA sağır bir annenin çocuklarına iyi ki doğdun şarkısı söyleyecek bir insan sesi yaratma hikayesini anlattı. Bu kampanya, güçlü bir anlatım, ilgi, demografik ve davranışsal hedefleme ile ses yaratımındaki yenilik ve güçlü görsel film kalitesini bir araya getirdi.

Çift ödül kazanan kampanyada AIA Korea, insan duygularının anlatıya nasıl dokunduğunun, kitlenin etkileşimini derinleştirebileceğini ve sıklıkla zorlu bir finansal hizmetler sektöründe markayı daha alakalı hale getirdiğini gösterdi. Kampanya hem güçlü marka sonuçlarına hem de earned medya ya neden kazanç sağladı.

Mobilin çözebileceği pratik bir sorunu belirleyin. Markanızın bu çözümle ilişkilendirilmesinde bir değer bulunduğundan emin olun.

adsiz6

Netshoes ‘Free & Unlimited Internet Access’ – SILVER, SMARTIES

Mobil akıllı telefon ve tablet kullanımı, doğal tüketici zorluklarını beraberinde getirir.

Brezilya’da, cep telefonu verisi pahalı, tüketicilerin veri satın alımında kısa süreli işletme korkusu nedeniyle sıklıkla tüketicileri veri kullanımına öncelik vermeye zorluyor.

Müşterileri için bu sorunu çözmek isteyen Netshoes, mobil sitesinde ve uygulamasında ücretsiz, sınırsız gezinti kurmak için Brezilyalı cep telefonu operatörleriyle bir araya geldi. Netshoes, – veri kaybı olanlar da dahil olmak üzere – herkesin istediği kadar, istediği sürece Netshoes sitesine göz atmasına izin verdi.

Kampanya başlattıktan sonraki dört ay içinde gezinme süresi % 80 , mobil site / uygulamadaki gelir % 54 oranında arttı.

Kazanan Trend #3: Mükemmel kampanyalar, etkileyici, görsel açıdan çekici reklam biçimlerini seçer

360 ° video adaptasyonu kazananları birbirinden ayırıyor.

adsiz7

360ᴼ video, her yönden bir görüntünün yakalanacağı kayıtları ifade eder.

Twitter ve Snapchat’ın 360 ° video reklamlarının tanıtımı, pazarlamacılara bu biçime daha fazla erişilebilirlik sağlıyor. Sonuç olarak, 360ᴼ reklamların(genel olarak videolar) artan alımları ve yenilenmesi artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik platformlarının yaygınlaşmasına neden olacak.

360 ° video markalı deneyime eşsiz erişim sağladı.

adsiz8

Dunkin’ Donuts ‘#WTFast’ – GOLD, SMARTIES

Canlı video ve 360⁰ biçimleri, kitleyle etkileşim kurmak için büyük ve çoğunlukla kullanılmayan bir fırsat sunar. Dunkin Donuts, izleyici katılımını artırmak için bu teknolojinin erken bir adaptörü idi.

Dunkin Donuts, mobil sipariş verme uygulamasının lansmanını başarıyla kullandı. 360⁰ video, Facebook’ta yalnız 7 Milyon kez görüş aldı.

Nike ‘Spark Brilliance’ – GOLD/SILVER SMARTIES

Nike’ın ‘Spark Brilliance’ 360 derece video kullanarak duygusal anlamda bağlantı kurarak, Türk Milli Takımı antrenörü Arda Turan’ın soyunma odasında genç izleyicileriyle konuşmalarına izin veriyor.

Spark Brilliance reklamı 14 milyon gösterim aldı ve Nike Türkiye futbol tarihindeki en iyi film oldu.

Source:http://www.mmaglobal.com/documents/2016-global-mobile-trends-report?source=mmatwittergl