2017 için 5 Mobil Ticaret Tahmini

Analist Krista Garcia ve Yory Wurmser önümüzdeki yıllarda neler olacağını gözlemlemleyerek 2017 için 5 mobil ticaret tahmininde bulundular.

Yılın, eMarketer analistlerinin geçmiş gelişmelere yoğunlaştığı ve önümüzdeki yıllarda neler gerçekleşebileceğihakkında bilgiye dayalı bazı tahminler yaptıkları zamanı geldi.

‘’Behind The Numbers’’ ın son bölümünde Marcus Johnson ve Bryan Yeager, eMarketer’ın satış ve e-ticaret analisti olan iki ismini, 2017 için kendi mobil ticaret tahminlerini paylaşmak üzere davet ettiler.

Tahminlere geçmeden önce; New York City’ de yapılan ve  eMarketer inovasyon yöneticisi Geoff Ramsey, bir çok eMarketer analisti, Wharton’da pazarlama alanında profesörlük yapan ve yazar olan Jonah Berger ve Starbucks Halkla İlişkiler başkan yardımcısı Rajiv Chandrasekaran tarafından sunulan eMarketer Attention etkinliğinden bazı önemli noktalara değindiler.

Etkinlikten yararlanılan seçme bilgiler podcastte öne çıkarılacak.

Daha sonra eMarketer analistleri Krista Garcia ve Yory Wurmser; akılı telefonlar, tabletler ve diğer bağlantılı cihazların 2017’de dijital ticarette nasıl bir rol oynayacağı hakkındaki tahminlerin tartışılmasına katıldılar:

Akıllı telefonlar mobil ticarette dominant cihazlar olacaklar.

2017’de eMarketer tahminlerine göre, akıllı telefondan gelen ABD mobil ticaret satışlarının payı, bu yıl ki %58’lik payını aşarak % 65’ e yükselecek.

Akıllı telefonların neden giderek tabletlerin payını kazandığı sebepleri arasında da; daha büyük ekran boyutları, mobil-optimize deneyimleri ve hızlı bağlanabilme örnek gösterilebilir.

216446-1

Satın Al düğmeleri müşteri çekmek için doğru yol olmayacak.

Sosyal ağlar ticaret platformları içinde keşif platformları gibi avantajları geliştirmek için mücadele etti. Garcia’nın da dikkat çektiği gibi, Pinterest’in izleyicileri Facebook’un küçük bir bölümü olduğu halde, Pinterest bu sosyal ağların dışında kaldı.

Bir yapılandırması olmayan dijital yüklemeler ve öğeler gibi, satın al düğmelerinin kullanılmasının mantıklı olduğu durumlar vardır ama biz onların 2017’de de niş pazar sunmaya devam edeceğini düşünüyoruz.

Etkileşimli ticaret önemli gelişmelere sebep olacak.

Bir şeyler satın almak için mesajlaşma applerini, chatbotları ve sanal kişisel asistanları kullanmak hala oldukça kullanışsız.

Wurmser’ın da dikkat çektiği gibi pek çok seçenek hala 1.0 sürüm. 2017 ve devamında, bu sistemler makine öğrenimi ve kullanıcı geri bildirimlerinin ikisinden de daha akıllı olacak, ve tüketiciler de ayrıca konuşma arayüzleriyle etkileşime geçmek konusunda daha rahat olacaklar.

Daha az ödeme sorunu alıcıları mobil müşterilere dönüştürmeye yardım edecek.

Mobil cüzdanlar ve Paypal’ın OneTouch kalıcı giriş gibi kullanıcıların akıllı telefon veya tabletten alışveriş yapmaları için gereken adımları azaltmaya yardımcı olan yetenekleri, akıllı telefonların standart özellikleri haline gelecek.

Mobil sipariş öncesi için yeni geliştirilen özellikler de ayrıca sorunları azaltmaya yardım ederek, tüketicilerin ticaret deneyimlerine değer katacak, böylece dönüşümleri artıracak.

Facebook ve Google mobil ticareti daha yerli yapacak.

Her iki şirkette yerel mağazalardan stokla birlikte ulusal kanallardan dijital reklamları doldurmak gibi, daha iyi bir online-offline perakende satış ilişkisine olanak sağlamak için çaba gösteriyor.

Facebook ayrıca pazar yerine ulaşım sağladı, onun yeni rakibi Craigslist; Craigslist’in belirgin özelliği mobil uygulamalarda geniş kitlelerce kullanılması. Craigslist ve Google 2017 mobil ticareti daha yerli yapmak konusunda etkili rol oynayacak gibi gözüküyor.

Kaynak: https://www.emarketer.com/Article/Podcast-Five-Mobile-Commerce-Predictions-2017/1014667