Gönderilerinizi Planlamanız için 5 Neden

Tanıtım ve pazarlama çalışması yapılamayacak bir ürün veya hizmet hayal edebiliyor musunuz? Konu mobil ve dijital pazarlama olduğunda, ufkunuzun sınırlarını zorlayacak kadar çok seçenek belirebiliyor. Bu seçeneklerin çokluğu ne yazık ki sadece ufkunuzu zorlamıyor. Pazarlama dünyasında her an tetikte ve planlı olanların hayatta kalabileceği bir düzeni de bize şart koşuyor. Bir markadan diğerine, bir ürün hizmetinden bir değer teklifine derken, bir koşturmanın içine düşüyoruz ve bu sırada şunu unutabiliyoruz: acelemiz olduğunda hayatın planları bozma ve karşımıza tatsız sürprizlerle çıkma gibi kötü huyları vardır.

Bu koşturmacalar uzun bir süre daha işleri yokuşa sürebilir. Siz en iyisi bir an önce bu durumdan kurtulmanın yollarını aramaya başlayın. Ya da biz işinizi kolaylaştırıp üç kelimelik hayat kurtarıcınızla tanıştıralım: gönderi planlama aracı.

Bir gönderi planlama aracından (schedule send tool) yararlanarak bu korku ve endişelerin planlarınızı engellemesine ve mobil pazarlama kampanyası hazırlama sürecinize müdahale etmesine bir son verebilirsiniz.

Günlük, haftalık veya aylık gönderilerinizi programlamak, iş yükünüzü bir planla hafifletmeniz açısından yardımcı olabilir. Hoşunuza gitti mi? O halde bu araçların özellik ve  faydalarını duymak için kulak kabartın.

1. Verimli Planlama Sistemi
Gönderilerinizi bir programa oturtarak; gününüzü, haftanızı ya da ayınızı kaç tane kampanyanız olduğuna bağlı olarak verimli bir şekilde planlamanızı sağlar.

2. Görev Yöneticisi
İtiraf edelim hepimizin masası tepeleme kağıt, iş ve sonu gelmeyen yapılacaklar listesinin yükü altında eziliyor. Bu nedenle, kampanyalarınızı programlamak listenizdeki tamamlanan işlerin üzerinin çizilmesi ve herhangi bir unutma/kafa karışıklığı yaşamadan başka bir göreve geçmeniz konusunda yardım teklif ediyor. (Masanızın da bu işe sevineceğine hiç şüphe yok.)

3. Çalışma Saatleri Düzenleyici
Gönderilerinizi planlarsanız, çalışma saatlerinizi sınırlandırmak zorunda kalmazsınız. Örneğin bazı bayiler pazarlama kampanyaların akşam üzeri ya da hafta sonlarında göndermeyi daha kârlı ve keyifli buluyor.

4. Acele Yoksa Hata da Yok
Acele etmeden, istediğiniz kadar test ederek dilediğiniz an hatasız bir şekilde kampanya mesajınızı gönderebilirsiniz. Unutmayın, işinizi planlamayıp son dakikaya bırakmak, yalnızca hata yapmanıza yol açar.

5. Tepkilere Hazırlık
Mobil pazarlama kampanyaları büyük tepki oranları yaratabilir. Web sitesi kazaları, ve telefon hattı engellemelerini duymuşsunuzdur. Mesajlarınızı programlayarak büyük tepkilere karşı hazırlık yapmak için vakit oluşturabilirsiniz. Ayrıca gönderilerinizle tepkileri hafifletebilirsiniz.

Bu sebepleri yeterli bulduysanız, gönderi planlama hakkında düşünmenizde fayda var.

Kaynak: https://www.textmarketer.co.uk/blog/2017/02/business-sms/5-reasons-you-should-schedule-your-sends/