Tikle | Mobil Dünyadan Haberler | Şubat 2017

2017’nin ilk aylarındaki mobil yenilikler ve farklı arayışlara yönelik keyifli makaleleri sizler için derledik. Mobil dünyadan haberler e ve gelişmelere göz atabilirsiniz.

Google’dan Web ve Mobil İçin Farklı İndex 

Google’ın Indexini Ayırma Kararı Gelecek Yıl SEO’da Büyük Şanslar Doğacağı Anlamına Geliyor. Google’ın 2016 yılı boyunca SERP(arama motoru sonuç sayfası) ve arama algoritmasında yaptığı art arda  gelen güncelleştirmeler, SEO çevrelerinde huzursuzluklara neden oldu. Son olması umulan güncelleştirme geçen ay PubCon’da Gary Illyes tarafından duyuruldu.

google'dan web ve mobil için farklı index

2017’de Mobil Pazarlamacıların Sorması Gereken 5 Soru

Artık her şey mobil cihazlarla ilgili. Şirketlerin % 68’i mobil pazarlamayı genel pazarlama stratejisine entegre ettiklerine göre, bundan sonra mobil pazarlamacılar pazarlama trendlerine ayak uydurmak ve müşteri memnuniyetini sürdürmek için kendilerine ne sormalıdır?

2017-5-SORU

Mobil Uygulamalar ile Mobil Siteler Arasındaki Çizgi Bulanıklaşıyor

Mobil uygulamalar ve mobil siteler hakkında sayısız tartışma yaşanmakta ve bu tartışmalar halen devam etmekte. Bazıları, mobil cihazlara uygun bir web sitesinin yeterli olduğunu savunuyor; diğerleri ise mobil uygulamaların, bir mobil sitenin sağlayamadığı kullanıcı deneyimine sahip olduğunu söylüyor. Kimleri dinleyeceğiz ya da bir tarafı seçmek zorunda mıyız?

mobile devices

E-ticarette Başarılı Olmak İçin 10 İpucu

Google’a göre yakın zamanda, masaüstü arama mobil sonuçlar ile karşılaştırıldığında güncelliğini yitirmiş olacak. Bu bilgiyi zaten biliyor olabilirsiniz ancak bu değişikliklerin pazarlama faaliyetlerinin her alanını etkileyeceğinin farkında mısınız? İşletmeniz için verimli mobil pazarlama çözümleri var mı? Pazarlamanın hangi bölümüne odaklanmanız gerektiğini biliyor musunuz?

e commerce