Mobil Ticaretin Hız Kesmeyen Yükselişi

Mobil ticaretin geleceği ile ilgili önemli verileri bu yazımızda sizler için derledik:

emarketer

 

Bu grafik Mobil Ticaret ve E-Ticaret aracılığıyla 2016 boyunca perakende satışlarının büyüme oranları arasındaki karşılaştırmayı gösteriyor. E-Ticaret aracılığıyla yapılan perakende satışlar toplam perakende satışlarına %15.7 büyümeyle katkı sağlarken , mobil ticaret aracılığıyla yapılan perakende satışların büyümesi daha fazla olarak gerçekleşmiştir (%46.8) Bu verilere gore şu yorumu yapabiliriz; mobil ticaret gelecek yıllar içinde büyümeye devam edecek.

Aşağıda yer alan grafik satışlardaki en fazla büyümenin akıllı telefonlar üzerinden gerçekleşen mobil ticaret satışlarında olduğunu göstermektedir.

emarketer2

Peki ya Dönüşüm Oranları?

emarketer3

Mobil Web siteleri uygulamalara göre 2.1 kat daha fazla trafik sağlamasına rağmen işlem adetleri bazında mobil uygulamalar mobil işlemlerin %54’üne aracılık ediyor. Buna ek olarak, mobil uygulamaların dönüşüm oranları masaüstü dönüşüm ranlarının % 20 üzerinde gerçekleşiyor

Tüm bu veriler ışığında ‘ Mobil Ticaretin geleceği nedir?’ sorusuna cevap ‘ Mobil Ticaret gelecektir!’ olabilir ve perakende mobil uygulamaları bu sürecin anahtarları olacaktır.

Kaynak: Netmera Blog