Mobil Uygulama Tanıtımınız için 6 Etkili Tavsiye

Mobil cihazların ve bu cihazları destekleyen işletim sistemleri için kullanılan uygulama geliştirme araçlarının kullanımının yaygınlaşması sonucu, mağazalar aracılığı ile her geçen gün daha fazla mobil uygulama kullanıcılara sunuluyor. Uygulamanızın rakipleri arasından sıyrılması ve belirlediğiniz kullanıcı sayısına ulaşabilmesi için çoğu zaman iyi planlanmış bir tanıtım kampanyası yürütmeniz gerekiyor.

Belirlediğiniz hedeflere ulaşmanıza yardımcı olması için geliştirdiğiniz mobil uygulamanızı tanıtırken aşağıda yer alan 6 tavsiyeyi uygulayabilirsiniz.

Google AdWords Mobil Reklamcılığı Kullanın!

Mobil reklamcılık ile uygulamanızı tanıtmak için AdWords size birkaç farklı reklam biçimini sunuyor. Mobil uygulama tanıtım reklamları Google.com, Google Play, YouTube ve Görüntülü Reklam Ağı mobil web sitelerinde, diğer uygulamalarda gösteriliyor.

appindexing1

Hedeflerinize ulaşmanız için optimize edeceğiniz reklamlar ile kullanıcıları uygulamanızı indirmeye özendirebilir veya mevcut kullanıcıları uygulamanıza geri gelmeye, işlem yapmaya teşvik edebilirsiniz.

 

Uygulamaya Ait Web Sitesi ile Potansiyel Kullanıcıları Yakalayın!

Web sitesi ile bilgi verme, teknik destek sunma gibi kullanıcıyı memnun edecek birçok faaliyeti yürütebilirsiniz. Ayrıca web sitesine konan linkler uygulamanın indirilme sayısını olumlu yönde etkiliyor. Uygulamaya hakkında detaylı bilgi içeren web sitesinin trafiği hem mobil reklamcılık, hem de diğer internet reklamcılığı çözümleri ile kolayca artırılıyor. Böylece daha fazla kullanıcının ürününüzü tanımasını ve indirmesini sağlayabilirsiniz.

 

SEO Çalışmasına Önem Verin!

Arama motorları üzerinden yapılan organik arama sonuçları, uygulamanızın ulaşılabilirliği açısından büyük önem taşıyor. Arama motorlarının ücretsiz olarak sunduğu Web Master araçlarını kullanarak uygulama sitenizin linklendirme ve anahtar kelime çalışmasını başarı ile yürütebilirsiniz. Böylece potansiyel kullanıcıların yaptığı aramalarda uygulamaya ait web sitenizin ulaşılabilirliğini artırabilirsiniz.

 

https://www.tune.com/blog/emerging-formats-for-mobile-app-install-ads/

https://www.tune.com/blog/emerging-formats-for-mobile-app-install-ads/

Sosyal Medya Aracılığı ile İlgi Toplayın!

Sosyal medya ağlarında uygulamanız için açacağınız sayfalar ve vereceğiniz reklamlar ile kullanıcıların yayınladığınız mobil uygulama hakkında bilgi edinmesini sağlayabilirsiniz. Arama hacmine göre dünyanın en büyük ikinci büyük ağı YouTube’u kullanarak uygulamanızın hikâyesini, işlevlerini ve kullanıcıya sağlayacağı faydaları detaylı bir şekilde anlatabilirsiniz.

 

İnceleme Sitelerinden Faydalanın!

Takip sayısı yüksek olan ve sektöre yön veren inceleme sitelerinde mobil uygulama ile ilgili makalelerin yayınlanması daha fazla kullanıcının ürününüzü indirmesine ön ayak olabiliyor. Ürünü inceleyen yazarların görüşlerine uygulamanın web sitesinde ve sosyal medya sayfalarında yer vererek güvenilirliği daha da artırabilirsiniz.

 

Omni-Channel Marketing Teknolojilerini Kullanın!

Kullanıcıların her an, her yerde istediği hizmete veya ürüne ulaşmasını amaçlayan omni-channel yaklaşımı için geliştirilen teknolojileri mobil uygulama reklamı yapmak için kullanabilirsiniz.

images-8

Beacon teknolojisi mobil cihazlara belirlenen uzaklıklara göre ayarlanmış metinleri, görsel veya sesli mesajları bir web servisi üzerinden iletilmesini sağlıyor. Kullanımı yaygın olan QR kodu ile basılı tanıtım üzerinden uygulamanız hakkında gerekli bilgileri kullanıcılara aktarabilirsiniz.