Tikle | Mobil Dünyadan Haberler | Mayıs 2016

10 Etkileyici Mobil Uygulama Tasarım Trendi

Son 5 yıldır, Uber’dan Vine’a, mobil uygulama tasarım trendlerinin nasıl şekillendiğine dair bir bakış açısı geliştirmeye başladık. Sosyal trendlerden -paylaşım ekonomisi gibi- teknolojideki değişikliklere kadar, mobil uygulamaların nasıl görünmesi gerektiğini belirleyen çeşitli etkenler olduğunu fark ettik.

http://graphitesoftware.com/wp/wp-content/uploads/2014/12/personal-FB-spaces-2.jpg

 

Mobil Arayüzlerin Psikolojik Hızı

Mobil deneyimler inşa edilirken yapılan en hassas değerlendirmelerden biri arayüzlerin etkileşim hızıdır. Mobil kullanıcı uygulamayı kullanırken oldukça sabırsızdır. İçeriğin yüklenmesi için çok fazla beklemeleri gerekiyorsa, uygulamayı terk etmeme olasılıkları yok denecek kadar azdır.

http://www.brafton.com/wp-content/uploads/2013/10/faster-mobile-speed.jpg

 

Video: Dijital Pazarlamanın Yeni Yıldızı

Dijital pazarlamacılar bir süredir videonun müşterilerle etkileşim halinde olmak için önemli bir potansiyel taşıdığının farkında ama teknik sınırlamalar ve bu konudaki kullanım alanlarına hakim olamamak, bir çok şirketin videoyu, stratejilerinin tamamına entegre edebilme kabiliyetini kısıtladı. Neyseki, bu manzara değişmek üzere.

http://www.brandlective.com/wp-content/uploads/2014/11/13193859_ml.jpg

 

Hayatı Kolaylaştıran 6 Kamu Servisi

Kamu servisleri, hayatınızı kolaylaştırmak ve zamanınızı etkili kullanmak için başvurabileceğiniz SMS üzerinden çalışan mobil bilgilendirme hizmetleridir. Tercih edeceğiniz bir kamu servisini kullanıp, minimum efor sarfederek bilgi kirliliğinin içinden kendinizi sıyırablilirsiniz. Bu yazımızı, faydalı bulacağınızı düşündüğümüz 6 kamu servisi hizmetini tanımanız için hazırladık.

http://www.mersintoplusms.com/images/slideshow/smss.jpg

 

Mobil Kullanıcı Deneyimi İyileştirme Rehberi

Markaların son zamanlardaki en önemli gündemi müşterilerine daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatabilmek. Tasarımcılar son zamanlarda; mobil uygulamalarının “kullanım kolaylığı”, “anlaşılma kolaylığı” ve kullanıcıda “alışkanlık yaratabilme gücü”nün ön plana çıktığını ve markalara konudan uzak kalmamalarını tavsiye ediyor.

http://www.adweek.com/socialtimes/wp-content/uploads/sites/2/2014/11/Mobile-Lead-Generation.png