Tikle | Mobil Dünyadan Haberler | Nisan 2016

Nesnelerin İnterneti ile Müşteri Bağlılığı ve Veri Toplama

İnternetle bağlantılı hale gelen nesnelerin sayısı arttıkça, pazarlamacılar duruma gereken tepkiyi vermek ve tüketicilerinin (çeşitliliği gittikçe artan) “internet bağlantılı nesneler” ile etkileşimleriyle uygun bir şekilde hareket etmek zorunda kalacak.

http://www.digitalistmag.com/files/2015/01/internet-of-things.jpg

Android Uygulama Geliştirirken Uzak Durulması Gereken 10 Hata

Android uygulamanızın Google Play uygulama mağazasındaki arama sonuçlarında daha iyi bir sıralamada gelmesi için hazırladığımız bu yazı ile, geliştirdiğiniz mobil uygulamanın daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

http://www.androidheadlines.com/wp-content/uploads/2015/02/Google-Play-Store-AH-03614.jpg

 

Web Erişiminde Mobilin Tüm Dijital Cihazlara Karşı Üstünlüğü

3 yıl içinde 16-24 yaş aralığındakilerin -konum fark etmeksizin- dünyanın en büyük reklam pazarlarına erişim sağlarken mobil cihazlarda, diğer cihazlardan fazla zaman harcayacağını öngörüyor.

Web Erişiminde Mobilin Diğer Dijital Cihazlara Karşı Üstünlüğü

 

Online Satışları Azaltan 3 Mobil Hata

Criteo’nun son raporunda da belirttiği gibi, mobil ticarete (m-ticaret) duyulan ilgi hızla artıyor. Amerika’daki mobil alışveriş harcamaları %30 büyüme gösterirken, bu oranın Güney Kore ve Japonya’da %50’yi bulması şaşkınlık yaratıyor.

http://www.mobify.com/static/i/platform/better-mobile-shopping/better-mobile-shopping-02.2.jpg

 

Mobil Web’in Yükselişi

Google’ın önderliğinde mobil web yeniden yükselişe geçti. Google, öncelikle mobil web trafiğini kilitleyen uygulama indirme sitelerini cezalandıracağını duyurdu. Ardından Android mobil web sitelerini, native mobil uygulamalarla denkleştirecek yeni özelliklerle çıkageldi.

https://websitedesigner1.com/wp-content/uploads/2015/12/mobile-web-design.jpg