Yapay Zeka Düellosu: Google Asistan vs. Siri

Tech Talk ile dünya çalkalanıyor. Göründüğü üzere ön planda bir yapay zeka söz konusu. HubSpot’un Pazar Araştırması Analisti Mimi An, bunu “Konuşmak, görmek, öğrenmek, sosyalleşmek ve düşünmek, insanların benzersiz şekilde yapabileceği şeyleri yapabilen bir teknoloji” olarak açıklıyor.

Hızlıca bu teknolojiyi benimsemeye başladık ve sürdürüyoruz. Örneğin, mesajlaşma uygulamaları yapay zeka alanında hızlı bir şekilde artmakta. Günümüzde % 55’imiz günlük veya haftalık olarak sesli yardım tekniği kullanıyoruz ve şüphesiz ki bu sayı giderek artacak.

Bu teknolojinin en önemli ve rakip örneklerinden ikisi Siri ve Google Asistanı.

İkincisi oldukça yeni, Mayıs 2016’da piyasaya girmeyi başardı. Google Asistan, Google Pixel’in piyasaya çıktığını ima ettiğinde, mobil cihaz onunla bütünleşecek.

Doğal olarak akla gelen soru şu: Hangisi daha iyi?

Zlated Media, her iki kişisel asistanlık uygulamasını da test etmeye karar verdi. Sonuç olarak, cevap çok basit değil. Tüm cepheler değerlendirildiğinde ikisinden birinin diğerini tamamen aşamadığı görüldü. Bulgular, verilen uygulamaların veya sorgulara yanıt olarak her bir uygulamanın nasıl işlediğine ilişkin yan etkileri gösteren aşağıdaki yararlı infografik incelemeye dahil edildi.

Öyleyse bakalım, bir galip var mı?

Google-Asst-vs-Siri_FINAL-01-11

Kaynak : https://blog.hubspot.com/marketing/google-assistant-vs.-siri#sm.00011injwwsnoejbprk1o2k4l6ttk